Kontaktné adresy nie su overené! / The addresses are not verified !

Stránka/Page
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8

Demis Roussos Demis Roussos

(1946-2015) bol legendárny grécky spevák. Francúzsky denník Le Figaro ho opísal ako grécke kultúrne dedičstvo. Bol interprétom mnohých slávnych hitov, ktoré poznáme aj so slovenskými textami. Narodil sa v egyptskej Alexandrii, kde strávil mladosť, ale slávnym sa stal počas svojho pôsobenia v Grécku. V roku 1963 sa stal gitaristom a basistom v skupine The Idols. Neskôr, v kapele We Five, sa presadil už aj ako spevák. Hudobnú kariéru rozbehol v roku 1971 singlom We Shall Dance, ale jeho prvé turné po Európe skončilo fiaskom. Demis sa však nevzdal a v polovici 70. rokoch sa uchytilo viacero singlov i albumov. Skladba Forever and Ever v roku 1976 dobyla britský UK Chart. Počas svojho života vydal 33 albumov, ten posledný niesol symbolicky jeho meno - Demis a vydal ho v roku 2009. Dlhé roky patril k najpopulárnejším gréckym spevákom všetkých čias a predal viac než 60 miliónov albumov po celom svete.


Norah Jones Norah Jones
Nar. 1979 celým menom Geethali Norah Jones Shankar, je americká hudobníčka, speváčka a herečka.J e dcérou slávneho indického hráča na sitar Raviho Shankara. Jej kariéra začala v roku 2002, kedy vydala svoj debutový album Come Away with Me. Bolo predaných vyše 20 miliónov kusov vo svete a za tento album získala aj osem cien Grammy. V roku 2004 vydala album Feels like Home a v roku 2007 zatiaľ posledný album Not Too Late.Populárna americká speváčka má za sebou svoj veľký filmový debut. V novom filme Wong Kar Wai-a s názvom My Blueberry Nights si zahrala po boku hereckých hviezd ako Jude Law a Natalie Portman. Film My Blueberry Nights (v preklade "Moje borievkové noci") je prvým anglicky hovoriacim filmom hong-kongského režiséra Wong Kar Wai-a, ktorý sa preslávil najmä vďaka filmom 2046 a Stvorení pre lásku. Jeho nový film je romantickou drámou v štýle amerického road movie.

Norah Jones
S.L. Feldman and Associates
1505 West 2nd Avenue, Suite 200
Vancouver, BC V6H 3Y4, CanadaEnrique Iglesias Enrique Iglesias
Nar. 1975, Madrid, Španielsko. Vyrastal v USA, kam sa jeho matka po rozvode presťahovala. Tam navštevoval školy a ako pätnásťročný začal skladať hudbu. Stihol sa ešte zapísať na univerzitu v Miami, kde študoval obchod, jeho kariéra však nabrala také obrátky, že štúdium musel prerušiť.Spočiatku spieval po španielsky a už jeho prvý album bol obrovským úspechom. Prišla jeseň v roku 1999, z Enriqua sa stala medzinárodná hviezda a hit Bailamos vyletel na prvé priečky hitparád. A nielen to, štvrtý album Enriqua Iglesiasa bodoval aj v predajnosti, platinové a zlaté platne sa len sypali zo všetkých kútov sveta. V roku 2000 nahralduet Could I Have This Kiss Forever s Whitney Houston. V novembri 2003 vydal album Seven. Jeho ďalší album nesie názov Insomniac.

Enrique Iglesias
The Firm
9465 Wilshire Blvd, 6th Floor
Beverly Hills, CA 90212, USAAxl Rose Axl Rose
Nar. 1962 vlastným menom William Bruce Rose,Jr. Axl je americký hard rockový spevák, ktorý hrá aj na klavír. Pôsobil v kapelách ako Hollywood Rose, L.A. Guns, Rapidfire, A.X.L., Rose. Stále pôsobí v jednej z najlepších hard rockových kapiel. Axl nemal dobré detstvo. Jeden otec ho sexuálne zneužil a ďalší psychicky týral. Vyrastal v rodine, ktorá sa tvrdo riadila podľa biblie. So spevom ale začal vo veľmi skorom veku,v 5 rokoch.V mladosti mal problémy s políciou a drogami.Ich naozajstný debutový album bol Appetite for Destruction a bol nahraný v roku 1987 v Geffen Records. Na tomto albume sú hity ako Welcome to the Jungle, Paradise City alebo Sweet Child O’ Mine. Sweet Child O’ Mine napísal Axl pre svoju priateľku Erin Everly.I ch najnovší pripravovaný albumChinese Democracy sa nahráva viac ako 10 rokov a jeho príprava stála viac ako 13 miliónov dolárov.

Axl Rose
Black Frog Touring, Inc.
LL Business Management
5900 Canoga Avenue, Suite 410
Woodland Hills, CA 91367,USA


Brenda Lee Brenda Lee

Nar. 1944 nazývaná tiež Little Miss Dynamite za nahrávku piesne Dynamite v roku 1957. Je country-popová speváčka 50. a 60.rokov. V 60.rokoch mala v US Chart viac hitov ako ktorákoľvek iná ženská interprétka. Zahrala si aj v dvoch filmoch Toast of the Town (2000) a Polda a Bandita (1980). Bola uvedená do Rockenrolovej siene slávy. Medzi jej naväčšie spevácke hity patria piesne I´m Sorry, Sweet Nothin's, Dum Dum, Fool No 1, Too Many Rivers, Jambalaya, Put On A Happy Face, Smile, Baby Face, Soul To Soul.

Brenda Lee
Brenda Lee Productions,Inc.
P.O.Box 101188
Nashville,TN 37210,USA


George Michael George Michael George Michael

Nar. 1963 vlastným menom Georgios Kyriakos Panagiotou, je britský popový a soulový spevák a skladateľ. Narodil sa ako syn cyperského Gréka v Londýne. V roku 1982 spolu so svojim priateľom zo školy menom Andrew Ridgeley vydal ako Wham! debutovú pieseň Young Guns, ktorá nezabodovala u publika. Ale po prvých neúspechoch nasledoval jeden hit Wham za druhým. Keď George v roku 1984 prerazil songom Careless Whisper, bol už vnímaný ako hviezda. Nasledovali ďalšie hity ako Wrap her up (s Eltonom Johnom), A Different Corner a šokujúci super hit s Arethou Franklin I Knew You Were Waiting (For Me). Najväčší komerčný úspech dosiahol v roku 1987 so svojim debutovým sólovým albumom Faith, z ktorého sa predalo po vydaní 14 miliónov kópií a podnes sa predalo viac ako 20miliónov exemplárov. Debutový song Faith získal pre Georga Michaela takmer šokujúco rýchlym spôsobom dokonca hudobnú cenu Grammy v kategórii Najlepší Album roka 1988. V roku 1987 dostal cenu Grammy za pieseň v kategórii Najlepší r'n'b spevácky výkon dua alebo skupiny za song I Knew You Were Waiting (For Me),ktorý naspieval s Arethou Franklin. George bol prvým bielym spevákom, ktorý nahral duet s touto soulovou kráľovnou.

Kresba : FB Palinko Madafaker
palibuzinkai@gmail.com


David Bowie David Bowie

(1947-2016) vlastným menom David Robert Jones, bol britský spevák, hudobník, herec, umelec a podnikateľ. Je známy ako chameleón populárnej hudby, najmä vďaka jeho schopnosti predvídať trendy a prispôsobovať sa im. Bowie prvýkrát upútal verejnosť v roku 1969 albumom Space Oddity. Skutočnú slávu mu ale priniesol až v roku 1972 album The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars. Zaujal nielen originálnymi rytmami, melódiami a experimentovaním s hudobnými štýlmi, ale tiež na svoju dobu extravagantnými kostýmami a maskami, rovnako ako scénickým poňatím koncertov. V roku 2004 Bowie absolvoval operáciu srdca. Prvé príznaky ochorenia sa vtedy prejavili počas júnového koncertu v Prahe, ktorý kvôli bolestiam nedokončil. Naživo Bowie naposledy vystúpil v roku 2006 na charitatívnom koncerte v New Yorku. Najväčšie hudobné hity Let's Dance, China Girl, či Modern Love. Z filmografie : Dokonalý trik, Tajomstvá pána Rice, Do noci, Labyrint, Hlad, Basquiat.

Stránka:
1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8

Page up