Kontaktné adresy nie su overené ! / The addresses are not verified !


Náboženstvo , Móda,zábava , Obchod,ekonomika , Veda,medicína , FBI,špióni , Krimi


Larry King Larry King
Nar. 1933 (vlastným menom Lawrence Harvey Zeiger) je americký moderátor, novinár a fundraiser. Matka bola Bieloruska a otec Rakúšan. Larry King sa preslávil ako moderátor spravodajskej televízie CNN. Talkshow so svojím vlastným menom začal moderovať v roku 1985 a na tomto poste zotrval až do roku 2010. Popularitu získal vďaka neštandardnému prístupu pri rozhovoroch s hosťami. Množstvo svetoznámych osobností, ktoré v priebehu štvrťstoročia vyspovedal a nemenný imidžom, ku ktorému neodmysliteľne patrili traky, ho spravili najpopulárnejším moderátorom na svete. Za viac ako 6 desaťročí svojej kariéry nakrútil okolo 50 tisíc rozhovorov. Rozprával sa so všetkými americkými prezidentmi od čias Richarda Nixona.Ultra Violet Ultra Violet
(1935-2014) vlastným menom Isabelle Collin Dufresne bola francúzsko-americká umelkyňa a spisovateľka, jedna z múz Andyho Warhola. Pochádzala zo silne veriacej katolíckej stredostavovskej rodiny. Doma sa jej však priazne a lásky nedostávalo, preto sa presťahovala do New Yorku, od ktorého očakávala viac. Vďaka veľkému záujmu o umenie si našla prácu, v ktorej mala prístup do newyorských galérií a múzeí. Ľudí i tlač zaujala svojím neobyčajným zjavom. Čoskoro sa zoznámila s mnohými slávnymi ľuďmi všetkých spoločenských vrstiev – vrátane Miloša Formana, Onasisa, Marie Callas, Marcela Duchampa, Marca Chagalla, Boba Dylana, Johna Lennona, Yoko Ono, amerických kozmonautov či Richarda Nixona. Ultra Violet Na jednej z vernisáži stretla aj Salvadora Dalího. Stala sa jeho inšpiráciou v umeleckom smere i milenkou. Udržiavala stály kontakt s vtedy začínajúcim umelcom Andym Warholom. Vo Warholovej továrni sa stýkala s hviezdami ako Bob Dylan, John Graham, John Chamberlain. Čoskoro začala hrať vo Warholových undergroundových filmoch, vďaka ktorým si onedlho zahrala vo filmoch Simon, King of the Witches a An Unmarried Woman. Dala si umelecké meno Ultra Violet (ultra fialová), ktoré našla v novinovom článku. Začala si navrhovať odevy, šperky i parochne, všetko vo fialovej farbe. V 70.rokoch publikovala svoju autobiografiu Slávna na 15 minút a čoskoro napísala knihu Moje roky s Andy Warholom. Koncom 90. rokov sa vrátila do Francúzska, kde si otvorila štúdio v Nice a písala knihy o svojich názoroch na umenie.

Foto : Múzeum moderného umenia rodiny Warholovcov Medzilaborce


Carmen Dell’Orefice Carmen Dell’Orefice
Nar. 1931 je americká modelka a herečka. Mala neveselé detstvo, z ktorého veľkú časť strávila v adoptívnych rodinách. Jej prvý veľký úspech prišiel v roku 1946, keď sa stala jednou z najmladších dievčat, ktoré kedy fotili pre titulku Vogue. Vo vtedajšom decembrovom vydaní predstavovala na fotkách Červenú Čiapočku, Snehulienku a Popolušku. V 16. rokoch mala druhú titulku. V roku 1960 bola vyfotená Melvinom Sokolským pre Bazaar Harper. Kultová snímka s názvom Carmen Las Meninas je svetovo preslávená. Carmen Dell’Orefice Sokolský fotografoval Carmen pre Vanity Fair Lingerie kampaň, v ktorej si Carmen zakrýva tvár rukou. Tiež sa stala múzou Salvadora Dalího. V jednom z rozhovorov prezradila, že za posledných 15 rokov dostala viac ponúk na titulné stránky od prestížnych magazínov, ako to bolo v jej mladosti. Keďže sa v tomto biznise pohybuje už od pätnástich rokov, nie je len najstaršou, ale zároveň i najdlhšie pracujúcou modelkou. Vo svojej 66 ročnej kariére zdobila titulnú stranu Vogue šesťkrát a bola tvárou až 14 kozmetických kampaní. Spiatočnú, mnou vypísanú obálku, mi Carmen vyzdobila zlatými hviezdičkami :-)Giorgio Armani Giorgio Armani

Nar. 1934 je taliansky módny návrhár. Pôvodne študoval medicínu, ale vojenská služba prerušila toto štúdium. Neskôr našiel osobnú vášeň vo fotografii. Svoju módnu kariéru začínal ako dizajnér výkladov v obchodnom dome La Rinascente. V rokoch 1961 až 1970 pracoval ako dizajnér v svetoznámom módom dome Nino Cerruti. V roku 1971 s jeho partnerom Sergioom Galeottim založili spoločnosť Armani s oblečením pre mužov a od roku 1975 aj pre ženy. (Galeotti zomrel na AIDS v roku 1985.) Medzinárodný úspech zožal v roku 1980, keď obliekol niekoľko významných hollywoodskych hviezd. Včítane Richarda Gere vo filme Americký gigolo. V roku 2001 bol Armani časopisom Forbes vyhlásený za najúspešnejšieho talianskeho dizajnéra s ročným obratom $1,691 mld. a osobným bohatstvom $5 miliárd dolárov.David Copperfield David Copperfield David Copperfield
Nar. 1956 je americký iluzionista, nekorunovaný svetový kráľ kúziel. Copperfield sa narodil ako David Seth Kotkin a začínal ako každý kúzelník - s kartovými trikmi. Javiskové meno si vybral podľa knihy Charlesa Dickensa. Mág, iluzionista, ktorý „prešiel“ cez čínsky múr. Magazín Forbes označil Copperfielda za desiatu najlepšie platenú celebritu na svete s tým, že v roku 2003 zarobil 57 miliónov dolárov. Po päťsto predstaveniach ročne pribudne na jeho konto približne dvakrát taká sumička. Copperfield je prvý mág, ktorý dostal svoju hviezdu na hollywoodskom Chodníku slávy a ako sólo umelec drží rekord v najvyššom počte predaných lístkov za kariéru. Zmiznutie Sochy slobody v živom televíznom prenose v roku 1983 je jeden z jeho najzapamätateľnejších trikov.


RuPaul RuPaul RuPaul
Nar. 1960 je americký herec, model, spevák, producent a snáď najznámejšia postava travestie show na celom svete. Pôvodne sa volá RuPaul Andre Charles a je vysoký 201 cm. V roku 1993 vydal pieseň Supermodel (You Better Work), ktorou sa vo svojej tvorne inšpirovala aj Christina Aguilera v piesni Glam. Pieseň bodovala v americkej i britskej hitparáde a RuPaulovi otvorila cestu do showbiznysu. Dostal vlastnú show na hudobnej stanici VH1. Doposiaľ vydal päť hudobných albumov, ale úspech prvého už neprekonal. V roku 2008 začal produkovať svoju vlastnú televíznu reality show RuPaul´s Drag Face. Účinkoval aj v niektorých filmoch : Hnev, Fled, Pravda o Jane, Another Gay Movie 2.

RuPaul
c/o Universal Attraction Agency, Inc.
135 West 26th Street, 12th Floor
New York, NY 10001, USA


Hugh Hefner Hugh Hefner

Nar. 1926 je zakladateľ a vydavateľ magazínu Playboy. Vyštudoval Northwestern University v odbore sociológia a štúdium ukončil prácou na tému Americké sexuálne zločiny vo svetle zverejnených výskumov Kinseyho inštitútu. Na mnohé nápady pre časopis Playboy prišiel práve počas štúdií. Jeho prvá platená práca bola vo firme, ktorá vyrábala kartónové krabice. Do januára 1952 pracoval pre časopis Esquire. Prvé číslo Playboya, dnes už svetového pánskeho časopisu, vyšlo v decembri 1953 s Marilyn Monroe na obale a s jej erotickými fotografiami vo vnútri. Na počesť tejto udalosti vlastní Hefner na cintoríne Westwood Village Memorial Cemetery miesto svojho posledného odpočinku neďaleko hrobu Marilyn. Hugh Hefner si zahral v mnohých seriáloch - Fresh Prince, Roseanne, Žralok, ale najznámejší fakt je, že režíroval a dodnes produkuje cez svoju vlastnú spoločnosť erotické filmy.

Hugh Hefner
Playboy Mansion
10236 Charing Cross Road
Los Angeles,CA 90024-1815,USA


Naomi Campbell Naomi Campbell

Nar. 1970 je britská topmodelka. V rokoch 1990 a 2000 bola jednou zo šiestich modeliek svojej generácie, ktorú vyhlásili za supermodelku. Ako najznámejšie čierna modelka svojej doby vystupovala otvorene v celej svojej kariére proti rasizmu v módnom priemysle. Jej osobný život je známy, a to najmä kvôli vzťahom s mužmi, vrátane boxera Mike Tysona a herca Roberta De Nira. Začínala v roku 1978 v hudobnom videu pre Boba Marleyho. V desiatich rokoch bola prijatá do Conti Academy, kde študovala balet. Počas svojej mladosti žila v Ríme, kde jej matka pracovala ako tanečnica. Po návrate do Londýna, bola ponechaná v starostlivosti babičky Ruby. Naomi neskôr matku obviňovala za svoje výbuchy násilia a emocionálnu traumu z opustenia. Medzi rokmi 1998 a 2008 bola desaťkrát obvinená zo spáchania násilných činov voči zamestnancom, či spolupracovníkom.

Naomi Campbell
Resolution
1801 Century Park East, 23rd Floor
Los Angeles, CA 90067, USA


Kim Kardashian Kim Kardashian

Nar. 1980 je americká modelka, módna návrhárka a herečka. Modelka s arménskymi koreňmi sa preslávila najmä účinkovaním v reality šou E!. Do povedomia sa dostala predovšetkým kamarátstvom s Paris Hilton. Zahrala si aj vo filme Disaster Movie. V modelingu si našla miesto aj napriek svojej kyprej postave. V roku 2007 odhalila svoje krivky v pánskom magazíne Playboy, následne sa stala tvárou značiek Bongo Jeans a Famous Stars And Straps. V roku 2010 prišiel na trh parfém nesúci jej meno. Od októbra 2007 spolu so svojimi dvomi sestrami, mamou, bratom, polovičnými sestrami a nevlastným otcom, účinkovali v reality šou Kardashianky a ich rodina. Natočilo sa až 69 epizód v šiestich sériách. V októbri 2010 začala chodiť s basketbalistom Krisom Humphriesom, vzali sa v auguste 2011 v Montecite v Kalifornii, len po 72 dňoch požiadala Kim o rozvod kvôli neprekonateľným rozdielom. Dnes žije s Kanyeom Westom.

Kim Kardashian
Smooch For Kids
8420 Melrose Avenue
West Hollywood, CA 90069-5306, USA


Vyacheslav Mikhailovich Zaitsev Vjačeslav M. Zajcev
Nar. 1938 je najslávnejší ruský módny návrhár. V zahraničí ho nazývajú Červený Dior. Bol najznámejším módnym návrhárom v bývalom Sovietskom zväze, aj keď do zahraničia nemohol dlhé roky vycestovať. Povráva sa, že veľa šil pre ženy a dcéry členov sovietskeho politbyra. On sám to odmieta. Za svoj dnešný finančný blahobyt ďakuje spolupráci s francúzskou firmou Ĺ Oréal a parfému Marusia, od ktorého sa začala vyvíjať celá kozmetická línia. Vlastní Dom Módy v Moskve. Píše básne a maľuje obrazy v duchu surrealizmu. Pôvodne ukončil Strednú chemicko-technologickú školu a neskôr Moskovský textilný inštitút. Je návrhárom v odevnej továrni Babuškino, vedúci návrhár a riaditeľ Domu módneho odievania Moskva, navrhuje divadelné a filmové kostýmy i scénografiu. Je profesorom umenia.Vivienne Westwood Vivienne Westwood Vivienne Westwood
Nar. 1941 je módna návrhárka. Svoju kariéru začala v roku 1970. So svojim partnerom, manažérom punkovej skupiny Sex Pistols, Malcolmom McLarenom otvorila obchod Let It Rock v Londýne. Tam začala prezentovať prvýkrát svoje originálne nápady. Obchod v tom čase s názvom Seditonaries sa niesol v duchu zipsov, reťazí, rozparkov či natrhnutých šiat. Dôležitú úlohu hrali slogany, nápisy na tričkách. Začiatkom 80.rokov oživila históriu a krásu kurtizán 18.storočia. Dámy začala obliekať do dobového barokového oblečenia a typickými sa stali jej konské topánky. V roku 1983 Vivienne prezentuje svoju čarodejnícku kolekciu doplnenú o geometrické strihy. V 90.rokoch sa inšpiruje francúzskou buržoáziou a koncom 90.rokov otvára prvý obchod v Spojených štátoch v New Yorku. V roku 1990 a 1991 bola ocenená ako najlepší britský dizajnér a v roku 1992 získala za prínos v móde na britskom kráľovskom dvore od Alžbety II. šľachtický titul dáma.

Vivienne Westwood
Westwood Studios
9-15 Elcho Street
London SW11 4AU,UK


Pierre Cardin Pierre Cardin Autograph Pierre Cardin
Nar. 1922 je legendárny francúzsky módny tvorca. Narodil sa blízko Benátok v rodine francúzskeho obchodníka s vínom. Ako prvý uviedol v roku 1961 na trh kolekciu pánskeho módneho oblečenia. Jeho sláva počas 60. rokov rásla a práve v tejto dobe vytvoril svoj povestný kozmický štýl. Navrhoval koncertné farebné kostýmy pre Beatles, aj "bublinové sukne", matné pančuchy, ženské nohavicové obleky tzv. kozmického veku. Pierre Cardin V súlade s rozkvetom vesmírneho programu, po navrhovaní skafandrov pre NASA v roku 1970, bol Cardin jediným človekom na planéte, ktorý mal povolenie "špendliť" na Neilovi Armstrongovi. V roku 1970 vytvoril v srdci Paríža Espace Cardin - komplex, ktorý obsahuje divadlo, galériu a reštauráciu. V roku 1981 sa stal vlastníkom preslávenej reštaurácie Maxim v Paríži. Pierre Cardin Autograph Okrem modelingového domu vlastní viac ako deväťsto licencií. Svoje butiky má po celom svete vrátane Číny, Japonska či Ruska. Pracuje pre neho dvestotisíc ľudí, je majiteľom reťazca slávnych hotelov Maxim a štyroch divadiel. Vyrába parfumy, vydáva tiež niekoľko časopisov, ale neváha navrhnúť ani design obyčajnej škatuľky olejoviek.Karl Lagerfeld Karl Lagerfeld
Nar. 1933 je jedným z najoriginálnejších dizajnérov a módnych návrhárov sveta. Keď mal 20 rokov, emigroval z Nemecka s matkou do Paríža a vyhral so svojím návrhom kabátov súťaž, čím sa členom tímu návrhára Pierra Balmaina. Po troch rokoch skúsil šťastie v umeleckom dome Jean Patou. O dva roky neskôr, už ako samosatný návrhár, sa zameral na módny dizajn. Mal vlastnú líniu u Chloe a od roku 1972 navrhoval aj pre Fendi. Úspech na seba nenechal dlho čakať. Chanel prišiel o jedenásť rokov neskôr. Hlavným návrhárom značky Chanel je skoro 30 rokov. Je nepopierateľné, že to bol práve Lagerfeld, kto pozdvihol najelegantnejšiu značku a vyniesol ju opäť na výslnie módy. Jeho šokujúco elegantné kolekcie, v ktorých máva prevahu najmä čierno-biela kombinácia, bývajú vrcholom noblesy a luxusu. V roku 2004 však Karl Lagerfeld prichystal pre svoje menej majetné fanúšičky prekvapenie, keď navrhol pre známu konfekčnú značku H&M kolekciu. Za dva dni bola beznádejne vypredaná. Dnes je značka Lagerfeld strojom na výrobu úspechu.

Karl Lagerfeld
Karl Lagerfeld Group
12 rue Vivienne
75002 Paris,France


Jean Paul Gaultier Jean Paul Gaultier
Nar. 1952 je kráľom francúzskej módy. Dizajnér, ktorý nikdy nedosiahol umelecké ani krajčírske vzdelanie. A aj napriek tomu sa stal jedným z najslávnejších návrhárov sveta. V roku 1970 si jeho návrhy všimol Pierre Cardin, ktorý odštartoval Gaultierovu módnu kariéru. Od 80. rokov sa prezentuje na verejnosti s vlastnými kolekciami. Chcel docieliť nielen svetový ohlas, ale aj pozornosť najrôznejších celebrít. Hneď na počiatku svojej kariéry sa podieľal na image Madonny, ktorý sa mu podarilo sformovať a presláviť (charakteristické špicaté podprsenky). Vo svete módy sa preslávil okrem iného svojim zvláštnym pohľadom na krásu. Je povestný tým, že na svoje prehliadky vyberá aj netradičné typy žien. V roku 1993 uviedol na trh rad parfémov. Svetovými sa stali vône Classique a Le Male.

Jean-Paul Gaultier
Jean-Paul Gaultier S.A.
325, rue Saint-Martin
75003 Paris,France


Cindy Crawford Cindy Crawford
Nar. 1966 je americká modelka a herečka. Jej prvým modelingovým úspechom bolo, keď sa stala jednou z finalistiek súťaže Elite Look of the Year. V roku 1984 začala pracovať pre známeho fotografa Victora Skrebneskiho v Chicagu. V roku 1986 sa presťahovala do New Yorku. Po dvoch rokoch sa z Cindy stala jedna z najznámejších topmodeliek. V roku 1988 sa stala prvou topmodelkou, ktorá pózovala nahá pre Playboy. To zaujalo nielen mladých mužov, ale aj pracovníkov MTV. S televíziou MTV podpísala zmluvu pre novú fashion show House of Style. Vždy sa snažila podnikať. Vydala sériu kalendárov na dámske plavky a sériu video cvičení, ktoré získali obrovský úspech. Dokonca sa snažila preniknúť do filmu v roku 1995 v snímke Ako štvaná zver. Štyri roky bola manželkou herca Richarda Gereho.


Donatella Versace Donatella Versace
Nar. 1955 je svetoznáma módna návrhárka, mladšia sestra Gianniho Versaceho, ktorý bol zavraždený v roku 1997. Už pri štúdiách na univerzite vo Florencii asistovala slávnemu bratovi pri práci. Kontrolovala reklamné fotokampane, ktoré značne prispeli k jeho jedinečnému štýlu. Po čase sa stala Donatella súčasťou jeho spoločnosti, do ktorej výnimočne skvelo zapadla. Rozšírila a upevnila impérium po celom svete. Začala s navrhovaním doplnkov a v roku 1993 vytvorila vlastnú líniu Young Versace. Neskôr bola vymenovaná za hlavnú návrhárku pre značku Versus ( značka versacceho módneho domu pre mladých). Po bratovej smrti sa stala viceprezidentkou, šéfdizajnérkou a výkonnou riaditeľkou spoločnosti Versace.

Donatella Versace Address
Christian Lacroix Christian Lacroix
Nar. 1951 je francúzsky módny návrhár, ktorý na trhu módy podniká od druhej polovice 80. rokov. V roku 1995 vypúšťa na trh svoje posteľné prádlo a uteráky, o rok neskôr vlastné džínsy inšpirované etnickými prvkami, v roku 1999 vyrába vlastný parfum, rok 2000 sa nesie v znamení vlastných šperkov.Calvin Klein Calvin Klein
Nar. 1942 je americký módny návrhár. V roku 1968 si otvoril vlastný podnik, ktorý sa stal základom pre vznik Calvin Klein Inc. Celonárodnú a skutočne medzinárodnú expanziu začína hlavne v roku 2007, kde pod značkou Calvin Klein sústreďuje ženskú a mužskú módu spolu s doplnkami, včítane športových odevov, oblekov, džínsov, spodného prádla, obuvi, okuliarov, parfémov či klenotov.

Calvin Klein
Calvin Klein, Inc.
205 W 39th Street
New York,NY 10017,USA


Luciano Benetton Luciano Benetton Luciano Benetton
Nar. 1935 je taliansky návrhár a zakladateľ firmy Benetton. Jeho život sa radikálne zmenil až počiatkom 60. rokov, keď spolu so sestrou Guilianou založil odevnú firmu. Na prelome piatej a šiestej dekády vládla v európskej móde posadnutosť umelými tkaninami ako polyester a nylon. Tradične založený Luciano Benetton sa rozhodol vyrábať oblečenie zo 100-percentnej bavlny, čo sa čoskoro ukázalo ako mimoriadne prezieravé rozhodnutie. Umelina, ktorá na pokožke brutálne škriabe a neraz spôsobuje vyrážky, totiž zakrátko vyšla z módy. Už na konci 60. rokov obsahovala kolekcia Benetton vyše 50 farieb. V polovici 80. rokov sa zrodil kľúčový headline United Colors of Benetton, inšpirovaný myšlienkou UNESCO o zjednotení rás a národností celého sveta. Firma sa menila na globálny odevný koncern.Twiggy Twiggy
Nar. 1949 je anglická supermodelka, herečka a speváčka, ktorá po sa vydaji volá Twiggy Lawson. V 60. rokoch bola módnou ikonou a je jednou z najslávnejších modeliek sveta.

Twiggy Lawson
PFD - Drury House
34-43 Russell Street
London WC2B 5HA, UKAnna Magdalene („Aenne“) Burda Anna Magdalene („Aenne“) Burda
(1909-2005) Vybudovala jedno z najväčších časopiseckých vydavateľstiev v Nemecku - Burda-Moden. V roku 1949 prevzala živoriace vydavateľstvo módnych časopisov. Už v roku 1950 vyšlo prvé číslo nového časopisu Burda Moden, ktoré za krátky čas dosiahlo miliónový náklad. Osobitosťou časopisu boli strihové vzory (vydávané od roku 1952), podľa ktorých si čitateľky mohli doma ušiť vyobrazené modely. Tento nápad sa presadil aj na zahraničných trhoch a umožnil vznik ďalších módnych časopisov (Carina, Anna, Verena). Po uvoľnení politických pomerov sa Burda dostala v roku 1987 ako prvý západný časopis na sovietsky trh. Odvtedy sa rozšírila do celého sveta, vrátane bývalého Československa. V súčasnosti vychádza v 89 štátoch a v 16 jazykoch.Cicciolina Cicciolina
Nar. 1951 v Maďarsku, vlastným menom Elena Anna Staller, je bývalá pornohviezda, modelka, speváčka a politička. V roku 1964 začala pracovať ako modelka. Neskôr sa vydala do Talianska, kde stretla pornografa Riccarda Schicchiho a naštartovala svoju kariéru v pornopriemysle. Od tej doby používa svoj pseudonym Cicciolina. Do politiky sa zapojila v roku 1979, keď kandidovala za talianskych Zelených. V roku 1985 prestúpila do Radikálnej strany, kde bojovala proti členstvu v NATO, jadrovej energii, za ľudské práva a proti svetovému hladu. Za túto stranu bola v roku 1987 zvolená do talianskeho parlamentu, čo však v ďalších voľbách nedokázala sa svojou vlastnou Stranou lásky. Jej volebnými ťahákmi bolo odstránenie akejkoľvek cenzúry, dekriminalizáciau drog, boj proti trestu smrti a akémukoľvek sexuálnemu násiliu. Bojovala za možnosť mať sex aj vo väzení. V roku 2002 skúšala šťastie v Maďarsku. Tu chcela kandidovať ako nezávislý kandidát za okres Kőbanyi do maďarského parlamentu. To sa jej však nepodarilo, pretože nenazbierala dostatočný počet podpisov na kandidátku. Rovnako tak sa jej nepodarilo uspieť v pokuse kandidovať do miestneho zastupiteľstva v talianskej Monze. A nakoniec jej nevyšla ani kandidatúra na starostku Milána.

Saremo famosi di Ilona Staller
Via Cassia, 1818
00123 Roma,ItalyNáboženstvo , Móda,zábava , Obchod,ekonomika , Veda,medicína , FBI,špióni , Krimi

Page up